10.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

150 raste aktive me COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se në vend vazhdojnë të jenë 150 raste aktive me COVID-19.

Sipas IKShPK-së, 15 raste të reja janë regjistruar vetëm në 24 orët e fundit, ndërsa janë shëruar tre pacientë, transmeton Klankosova.tv.

Po ashtu, gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar 14 pacientë të hospitalizuar

Më Shumë

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Asociation “Loyola–Gymnasium” ka shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj, për klasën e parë, të gjashtë dhe dhjetë . Konkurs Të dashur prindër dhe fëmijë,...

Bien temperaturat, sot mot i vranët dhe me shi

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. Vranësirat vende-vende mund të sjellin riga të dobëta...

Lajmet e Fundit