13.8 C
Prizren
E premte, 9 Qershor, 2023

Aktorja Amanda Bynes shtrohet në spital psikiatrik pasi u end lakuriq në rrugë

Aktorja e famshme amerikane Amanda Bynes kohët e fundit u vu nën një ndalesë psikiatrike 72-orëshe në mënyrë që të mund të shërohej nga një episod psikotik që e bëri të bredh rrugëve pa rroba.

Ndërsa endej lakuriq, Amanda Bynes sinjalizoi një veturë që po kalonte dhe i tha shoferit se po dilte nga një episod psikotik dhe më pas telefonoi 911.

Amanda më pas u dërgua në një stacion policie dhe mori vëmendjen menjëherë nga një person nga stafi i shëndetit mendor, shkruan Marca.

Ekipi i saj ligjor foli me revistën “People” dhe tha se Amanda “po shkonte shumë mirë” dhe kishte plane të jetonte me Paul Michael, të fejuarin e saj vitin e kaluar.

Amanda Bynes (Foto: Bauer-Griffin/GC Images)

Amanda Bynes më vonë e ndërpreu fejesën sepse Michael thuhet se po shihte pornografi me incest dhe iu rikthye përdorimit të kokainës.

Bynes më pas u tërhoq dhe tha se nuk ishte pornografi me incest, por pornografi ‘MILF’, megjithatë, përdorimi i drogës ishte një arsye e fortë për ndarjen mes çiftit. /Telegrafi/

Më Shumë

Krasniqi, Kurtit: I ke gënjyer kryetarët se do të kenë takim me Elbertin e i ke çu në zyrë

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, i tha kryeministrit të vendit, Albin Kurti, se po sillet si gazetar mediokër e jo si kryeministër. Raportimin e Kurtit...

Deputeti gjerman: Jam i dëshpëruar, BE-ja duhet ta kritikojë Serbinë

Deputeti gjerman, Peter Beyer, ka thënë se është i dëshpëruar me Bashkimin Evropian, me mënyrën qysh po sillet ndaj Serbisë. Beyer, tregoi se Serbia po...

Lajmet e Fundit