16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Hashim Thaçi gjendet në Kosovë

Ish-presidenti i vendit, Hashim Thaçi, gjendet për vizitë në Kosovë.

Burime të Klankosova.tv bëjnë të ditur se vizita e Thaçit në Kosovë ishte disa orëshe dhe se tashmë ai është në kthim e sipër për në Hagë.

“Ka ardhur për disa orë për shkak të gjendjes shëndetësore të babait të tij dhe është në kthim e sipër. Vizita e tij përfundon sot”, tha ky burim për Klankosova.tv.

Kujtojmë se për shkaqe shëndetësore të babait të tij, Thaçit i ishte mundësua ardhja në Kosovë edhe më 29 maj të këtij viti.

Konfiskohen 30 automjete të pa-zhdoganuara

Njësitë Antikontrabandë të Doganës të Kosovës kanë identifikuar dhe kryer kontrollin e automjeteve me targa të huaja, si dhe kanë gjetur auto pjesë pa...

Arrestohet në Prizren një i dyshuar që po kërkohej me urdhërarrest

Policia e Kosovës (PK) njofton se është arrestuar A.K (23-vjeçar), pasi i njëjti po kërkohej me urdhërarrest të lëshuar nga Gjykata Themelore në Prizren. “Me...

Lajmet e Fundit