7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

79 aksidente trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

892 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë.

Sipas statistikave të përgjithshme të policisë, gjatë kësaj periudhe kanë ndodhur 24 aksidente me të lënduar dhe 55 me dëme materiale.

Ndryshe, policia bën të ditur se në 24 orët e fundit janë arrestuar gjashtë persona dhe pesë janë dërguar në mbajtje

Më Shumë

Moti sot, temperaturat deri në 16 gradë Celsius

  Sot në Kosovë parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe mund të ketë reshje të pakta shiu, kryesisht në zonën perëndimore vonë pasdite...

Moti sot me diell dhe vranësira

Për sot parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ndërsa lokalisht pritet të ketë ndonjë reshje të izoluar shiu. Era do të fryjë kryesisht...

Lajmet e Fundit