7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Vrasje e fëmijës së posalindur/ Policia del me raport për rastin në Prizren

Policia e Kosovës ka dhënë detaje përmes raportit 24 orësh për foshnjën që u gjet e vdekur dje në Prizren.

Në raport thuhet se një burrë në parkun e qytetit ka vërejtur një foshnjë të posalidur.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore bashkë me ekipin mjekësor.

Nga ekipi mjekësor është konstatuar se foshnja është pa shenja jete.

Rasti është cilësuar si “vrasje e fëmijës së posalindur”.

“VRASJE E FËMIJËS SË POSALINDUR- Prizren 25.11.2023-16:10.  Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se në parkun e qytetit ka vërejtur një trup të një foshnje të posa lindur. Njësitë policore bashkë me ekipin mjekësorë kanë dal në vendin e ngjarjes. Nga ana e ekipit mjekësorë është konstatuar se foshnja është pa shenja jete. Rasti është duke u hetuar nga njësitet kompetente.”

Më Shumë

LSHKSHA “Aleksandër Moisiu” në Austri shënon përvjetorin e Pavarësisë së Kosovës me një aktivitet letrar-kulturore

Lidhja e Shkrimtarëve dhe Krijuesve Shqiptarë në Austri „Aleksandër Moisiu“, Vjenë, në bashkëpunim me ambasadën e Republikës së Kosovës në Austri dhe me rastin...

Vdes legjenda gjermane, Andreas Brehme

Legjenda gjermane, Andreas Brehme ka vdekur sot në moshën 63 vjeçare. I ndjeri do të kujtohet për golin e fitores së Gjermanisë në finalen e...

Lajmet e Fundit