Dardanët mundën në udhëtim Armeninë, me rezultat 0-1, të enjten në një ndeshje miqësore.

Futbollistët e Kombëtares sonë, bën paraqitje të mirë, krijuan më shumë raste edhe pse vetëm një herë e dërguan topin në rrjetë.

Ishte Milot Rashica (25’), i cili zhbllokojë ndeshjen duke kaluar Kombëtaren tonë në epërsi prej 0-1, rezultat më të cilin skuadrat shkuan në pushim, edhe pse armenët në finish të fraksionit të parë qëlluan shtyllën.

Edhe pjesëloja e dytë, solli lojë të kënaqshme, ku të dy skuadrat patën disa raste, megjithatë, kjo sfidë u mbyll me fitoren minimal të Kosovës prej 0-1.

Kjo fitore është një motiv për Kombëtaren tonë, e cila pas tri ditësh përballet me Hungarinë në Budapest, një tjetër ndeshje miqësore.