22.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Moti sot me diell dhe i nxehtë, temperaturat deri në 31 gradë Celsius

 

Moti për sot pritet të jetë me diell dhe i nxehtë.

Në zonën veriperëndimore nuk përjashtohet mundësia për ndonjë reshje të izoluar.

Temperaturat do të shënojnë ngritje, me minimale që do të lëvizin prej 15 deri në 17°C, ndërsa ato maksimale prej 28 deri në 31°C.

Era do fryjë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi prej 13-37 km/h, njofton Meteo Kosova.

 

Më Shumë

Hapet shtegu “Downhill” në Prizren: Një oazë për adhuruesit e çiklizmit ekstrem

Një ambient i jashtëzakonshëm për adhuruesit e çiklizmit ekstrem dhe natyrës së pasur e të bukur në malet e Prizrenit është hapur sot, raporton...

“Hidroregjioni Jugor” në luftë kundër keqpërdorimit të ujit në Prizren

Kompania e Ujësjellësit "Hidroregjioni Jugor" në Prizren ka nisur një operacion për identifikimin dhe shkëputjen e lidhjeve ilegale të konsumatorëve. "Ekipet e inspektoratit vazhdojnë me...

Lajmet e Fundit