11.8 C
Prizren
E hënë, 15 Prill, 2024

47 aksidente dhe mbi 2200 tiketa për kundërvajtje në 24 orë

Policia e Kosovës ka njoftuar se në 24-orëshin e fundit janë shqiptuar 2273 tiketa për kundërvajtje.

Ndërsa, janë regjistruar 47 aksidente trafiku, ku 13 prej tyre janë më të lënduar, ndërkaq 34 më dëme materiale.

PK-ja gjithashtu ka njoftuar se ka arrestuar 10 persona, ku 7 janë dërguar në mbajtje dhe 1 në vuajtje të dënimit.

Më Shumë

Moti sot me diell dhe shumë i ngrohtë

Për të martën parashikohet të mbajë mot me diell dhe shumë i ngrohtë. Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi prej 10-28 km/h. "Temperaturat minimale...

Fqinji i theu hundën 4-vjeçarit në Prizren, flet prindi i tij: E mori nga duart e nënës sime dhe e goditi

Një akt brutal ka ndodhur në Prizren pasi një katërvjeçar është sulmuar nga fqinji i tij. Në një intervistë për Kosova Today të Klan Kosovës,...

Lajmet e Fundit