15.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

63 aksidente trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

63 aksidente trafiku kanë ndodhur në 24 orët e fundit në vendin tonë, ku 25 janë me të lënduar dhe 38 me dëme materiale.

Sipas statistikave të përgjithashme të policisë, në 24 orë janë shqiptuar edhe 1 mijë e 462 gjoba trafiku.

Ndërkaq, gjatë kësaj periudhe janë arrestuar edhe 11 persona dhe 11 janë dërguar në mbajtje.

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall konkurs për një mësimdhënës/e të matematikës

Më Shumë

Gjendet një mjet i pashpërthyer në Malishevë

Një burrë ka raportuar në polici se derisa ishte duke punuar në fushë, kishte hapur në një mjet të dyshimtë, të pashpërthyer.   Rasti ka ndodhur...

Ballkani sot kërkon fitore përballë Gjilanit

Superliga e Kosovës në futboll vazhdon sot me javën e 22-të. Xhiroja hapet të shtunën me ndeshjen Ballkani-Gjilani. Suharekasit kërkojnë fitore dhe ta ruajnë vendin e...

Lajmet e Fundit