11.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

63 pyetje për Ekzekutivin e Suharekës

suhareka2Anëtarët e Kuvendit të Komunës së Suharekës gjatë seancave të mbajtura në periudhën janar- qershor 2014 kanë bërë gjithsej 63 pyetje për Ekzekutivin e kësaj komune.

“37 për qind e pyetjeve kanë qenë të lidhura me aspekte procedurale të punës së organeve të Komunës së Suharekës”, thotë përfaqësues i KDI-së Naim Cahanaj.

“Anëtarët e PDK-së në Kuvendin e Komunës së Suharekës prijnë me numrin e pyetjeve të bëra gjatë kësaj periudhe me gjithsej 38.1 për qind të pyetjeve, të pasuar nga anëtarët e LVV-së me gjithsej 22.2 % të pyetjeve të përgjithshme”

Anëtarët më aktiv në parashtrimin e pyetjeve në Kuvendin e Komunës së Suharekës, sipas tij, janë Leonard Shala (LVV) me 17.5 % dhe Florije Bytyqi (PDK) me 12.7 % të pyetjeve të përgjithshme./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Dy vjet nga vdekja e Rasim Thaçit – Cimës

Sot janë bërë dy vite që kur ka ndërruar jetë aktori dhe humoristi i njohur kosovar, Rasim Thaçi – Cima. Cima vdiq më 26 mars...

Malishevë: Qatar Charity shpërndau 300 pako ushqimore dhe miell për familjet malishevase në nevojë

Nuk është ndihma e parë e Qatar Charity në komunën e Malishevës. Kjo organizatë me programin e vet përmes hapjes së puseve për ujë...

Lajmet e Fundit