9.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Zihen krushqit në dasmë, plagoset me armë një vajzë

Policia-shqiperiDita e gëzueshme e dasmës së dy të rinjve në Paskuqan u shndërrua në një sherr banal mes familjarëve të djalit dhe krushqve.

Mësohet se sherri ka degjeneruar deri në përdorimin e armëve të zjarrit. Si pasojë, një vajzë e re ka mbetur e plagosur.

Momentalisht nuk dihen ende shkaqet e ngjarjes, por policia ka ndaluar 4 prej personave të përfshirë në sherr dhe ka sekuestruar armën e zjarrit.

Ndërkohë vajza e plagosur, identiteti i së cilës nuk bëhet i ditur, është dërguar në Spitalin e Traumës dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Më Shumë

Aksion kundër parave false/ Krimet Ekonomike zbarkojnë në qytetin e Prizrenit

Krimet Ekonomike të Policisë së Kosovës kanë zbarkuar në qytetin e Prizrenit. Sinjali mëson se policia po zhvillon aksion kundër parave false, teksa po bastisen...

Arrestohet një person në Prizren për dhunim

Një rast dhunimi ka ndodhur gjatë të dielës në Prizren. Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka njoftuar se ka arrestuar personin e dyshuar...

Lajmet e Fundit