22.8 C
Prizren
E enjte, 11 Gusht, 2022

63 të vdekur në trafik nga janari deri në korrik

Aksident 4Në Kosovë, nga muaji janar deri në korrik, 63 veta kanë humbur jetën nga pasojat e aksidenteve në trafik, ndërsa mbi 5 mijë janë plagosur.

Në të njëjtën periudhë të vitit numri i përgjithshëm i aksidenteve është mbi 10 mijë, raporton VOA. Statistikat flasin për shtim të aksidenteve gjatë muajve të verës kur edhe shtohen lëvizjet e qytetarëve që hyjnë dhe dalin nga Kosova. Policia e Kosovës flet edhe për dukuri të pazakonshme e të paligjshme në rrugët e Kosovës.

Më Shumë

Kërcet dajaku në një familje në Prizren: Tre veta kundër një – dy gra përfundojnë në spital

Telashet familjare shpesh herë kalojnë muret e shtëpive, për shkak të eskalimit të situatës ku nevojitet edhe ndërhyrja e Policisë. Një rast i tillë...

Rrokulliset një traktor në Suharekë, lëndohet rëndë pasagjeri

Një person ka pësuar lëndime të rënda trupore në fshatin Dollc të Suharekës, në një aksident trafiku me traktor.   Sipas policisë, viktima ishte pasagjer kur...

Lajmet e Fundit