19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

6,418 raste aktive me coronavirus në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në total numri i rasteve aktive me coronavirus është 6,418.

Po në 24 orët e fundit janë shëruar 110 persona, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga coronavirusi kanë vdekur 3,151 persona.

Brenda 24 orëve janë dhënë 410 doza të vaksinës, ndërkaq në total janë administruar 1,832,939.

Më Shumë

Mot me diell sot, temperaturat arrijnë deri në 29 gradë Celsius

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot me diell dhe me vranësira të shpërndara. Siç bën me dije Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, temperaturat maksimale do...

Pas ndarjes nga Besi, Xhensila Myrtezaj këtë person gjithmonë afër vetës

Ndarja e çiftit të njohur, Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj, është prej kohësh në qendër të vëmendjes. Burime nga gjykata e Tiranës bëjnë me dije...

Lajmet e Fundit