20.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Gusht, 2022

Goditet nga vetura një 11 vjeçare në Prizren

Një aksident trafiku ka ndodhur dje rreth orës 15:40 në rrugën ‘Ibrahim Rugova’ në Prizren, ku një veturë ka goditur një vajzë të mitur.

Sinjali mëson se aksidenti ka ndodhur për shkak të pakujdesisë së shoferit, i cili kishte goditur 11-vjeçaren teksa po kalonte rrugën.

Vajza e vogël ka pësuar lëndime trupore, për çka është dashur që të kërkojë ndihmë mjekësore në Emergjencën e Spitalit rajonal të Prizrenit.

Gjendja e saj shëndetësore është stabile dhe ajo ndodhet jashtë rrezikut për jetë.


Bëhu me banesë pranë Parkut të Qytetit
Përjetoni qetësin dhe rehatin pranë Lumbardhit
Lokacioni i përshtatshëm me lokale afariste përgjatë rrugës kryesore!
“FRYMO LIRSHËM”
?+383 44 128 112
Sponsorizuar
Mund të jetë një imazh i ambiente të jashtmeMund të jetë një imazh i ambiente të jashtme
——————————————————————————————–————————–

Më Shumë

Mourinho pas fitores: Zakonisht këto ndeshje shkojnë keq, Zaniolo dhe Dybala perfekt

Në konferencën për shtyp, Jose Mourinho komentoi suksesin e Romës mbrëmjen e djeshme me fitoren minimale ndaj Salernitanes. “Më pëlqeu gjithçka nga ndeshja. Padyshim do...

Çeku: DokuFest XXI u mbyll me ndarjen e çmimeve për më të mirët në shumë kategori dhe filmin “The Last Waltz”

Ka përfunduar festivali i filmit të shkurtër DokuFest, i cili për të 21-tën herë u mbajt në Prizren. Ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku, përmes një...

Lajmet e Fundit