24.8 C
Prizren
E enjte, 21 Shtator, 2023

Goditet nga vetura një 11 vjeçare në Prizren

Një aksident trafiku ka ndodhur dje rreth orës 15:40 në rrugën ‘Ibrahim Rugova’ në Prizren, ku një veturë ka goditur një vajzë të mitur.

Sinjali mëson se aksidenti ka ndodhur për shkak të pakujdesisë së shoferit, i cili kishte goditur 11-vjeçaren teksa po kalonte rrugën.

Vajza e vogël ka pësuar lëndime trupore, për çka është dashur që të kërkojë ndihmë mjekësore në Emergjencën e Spitalit rajonal të Prizrenit.

Gjendja e saj shëndetësore është stabile dhe ajo ndodhet jashtë rrezikut për jetë.


Bëhu me banesë pranë Parkut të Qytetit
Përjetoni qetësin dhe rehatin pranë Lumbardhit
Lokacioni i përshtatshëm me lokale afariste përgjatë rrugës kryesore!
“FRYMO LIRSHËM”
?+383 44 128 112
Sponsorizuar
Mund të jetë një imazh i ambiente të jashtmeMund të jetë një imazh i ambiente të jashtme
——————————————————————————————–————————–

Mosprofilizimi i punëtorëve, problem për bizneset

Mosprofilizimi i punëtorëve në fusha të caktuara në Kosovë, mbetet një nga sfidat më të mëdha me të cilat përballen bizneset në vend. Përfaqësues...

Të paktën 20 të vdekur pas përplasjes së një autobusi me një kamion në Limpopo të Afrikës së Jugut

Të paktën 20 persona besohet se kanë gjetur vdekjen kur një kamion u përplas me një autobus në Limpopo të dielën. Sipas autoriteteve, shumica e...

Lajmet e Fundit