22.8 C
Prizren
E enjte, 11 Gusht, 2022

7 të vdekur nga COVID-19 në Kosovë

Shtatë të vdekur e 92 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, ka njoftuar IKSHPK.

Ndërsa, janë shënuar edhe 115 të shëruar në vend.

Instituti njofton tutje se janë testuar gjithsej 457 mostra

Më Shumë

“Kam mbetur pa rroba”, Alketa Vejsiut i ndodh e papritura dhe kërkon ndihmën e fansave

Moderatores shumë të dashur nga publiku, Alketa Vejsiut i ka ndodhur një e papritur. Ajo ka humbur valixhen transit 5 ditë më parë në...

Ka nisur edicioni i 21-të i ‘DokuFest’

Përgjatë nëntë ditëve të festivalit ndërkombëtar të filmit dokumentar dhe të shkurtë “DokuFest”, Prizreni shndërrohet në destinacion për filmdashës, regjisorë e vizitorë të shumtë...

Lajmet e Fundit