33.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

AAK-ja kërkon postin e nënkryetarit të Kuvendit

Jakup Krasniqi ne mbledhje te kryesise se kuvenditLargimi i deputetes Alma Lama nga grupi parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje, rrezikon ta lë subjektin e Albin Kurtit pa nënkryetar të Kuvendit të Kosovës.

Pas rangimit si forca e tretë parlamentare, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës pritet të kërkojë zëvendësimin e Glauk Konjufcës me ndonjërin nga deputetët e saj. Këtë kërkesë, deputetët e Ramush Haradinajt e mbështesin në Kushtetutën e Kosovës.

Sekretari i AAK-së, deputeti Burim Ramadani, ka thënë të dielën për Tribunën se është e drejtë kushtetuese të kërkohet pozita e nënkryetarit të Kuvendit, ndonëse nuk ka dashur të flasë se kur AAK-ja do ta kërkojë këtë pozitë.

Më Shumë

Takim për sigurinë në Prizren

Dje, drejtori i policisë i Drejtorisë Rajonale të Policisë në Prizren, Kolonel Faton Alija, së bashku me stafin e tij, priti në takim zyrtarin...

Moti sot: Me diell dhe vranësira të shpërndara, temperaturat deri në 36 gradë celsius

Instituti Hidrometeorologjik ka bërë të ditur se sot mbi Kosovë, do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do...

Lajmet e Fundit