13.8 C
Prizren
E hënë, 2 Tetor, 2023

AAK-LDD me kandidat të përbashkët në Prizren

Haradinaj-DaciKryetari i degës së Lidhjes Demokratike të Dardanisë (LDD), në Prizren dhe njëherësh anëtar i Kryesisë së LDD-së, Lulzim Kabashi, do të jetë kandidat i përbashkët i koalicionit LDD-AAK për kryetar të komunës së Prizrenit, në zgjedhjet lokale të 3 nëntorit.

Zyra për informim e LDD-së, ka njoftuar se nominimi i tij do të bëhet të hënën, në tubimin i cili do të mbahet në Shtëpinë e Kulturës “Xhemajli Berisha” në Prizren nga ora 12:00.

Të pranishëm do të jenë edhe kryetarët e të dy partive të koalicionit, Nexhat Daci dhe Ramush Haradinaj. /PrizrenPress.com/

Gati 1.000 persona vdesin nga ethet tropikale në Bangladesh

Gati 1.000 persona kanë vdekur në Bangladesh javëve të fundit, dhe autoritetet kanë thënë se bëhet fjalë për një prej shpërthimeve më të rënda...

Dy të vdekur pas një sulmi nga një ari në Parkun Kombëtar Banff të Albertas, Kanada

Dy persona janë gjetur të vdekur pas një sulmi nga një ari në Parkun Kombëtar Banff të Albertas, tha në një deklaratë Parks Canada. Sipas...

Lajmet e Fundit