19.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

AAK-LDD me kandidat të përbashkët në Prizren

Haradinaj-DaciKryetari i degës së Lidhjes Demokratike të Dardanisë (LDD), në Prizren dhe njëherësh anëtar i Kryesisë së LDD-së, Lulzim Kabashi, do të jetë kandidat i përbashkët i koalicionit LDD-AAK për kryetar të komunës së Prizrenit, në zgjedhjet lokale të 3 nëntorit.

Zyra për informim e LDD-së, ka njoftuar se nominimi i tij do të bëhet të hënën, në tubimin i cili do të mbahet në Shtëpinë e Kulturës “Xhemajli Berisha” në Prizren nga ora 12:00.

Të pranishëm do të jenë edhe kryetarët e të dy partive të koalicionit, Nexhat Daci dhe Ramush Haradinaj. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Prizren, 676 raste aktive me COVID

Prishtina vazhdon të jetë komuna me numrin më të lartë të rasteve aktive me COVID, ndërsa aktualisht në të gjithë vendin në total numri...

Themelorja konfirmon aktakuzën ndaj Myhater Haskukës dhe tre ish-deputetëve për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend

Gjykata Themelore në Prishtinë ka marr aktvendim me të cilin ka refuzuar si të pabazuara kërkesat për kundërshtim të provave dhe hudhje të aktakuzës...

Lajmet e Fundit