34.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Krasniqi sqaron mosvotimin e Ligjit për amnistinë

Krasniqi-Jakup5-21Kryeparlamentari, Jakup Krasniqi nëpëmjet rrjetit social Facebook, ka dhënë arsyet për mosvotimin e Ligjit për amnisti, ku njëherit ai edhe e kishte bojkotuar seancën.

“Mosvotimi im për Ligjin e Amnestisë është bërë për disa arsyje: Në rend të parë unë kam votuar kundër Marrëveshjes kështu siç është, që do të thotë se unë kam qenë për një marrëveshje e cila do t’i normalizonte Marrëdhëniet me Serbinë dhe e cila pastaj Kosovës do t’ia garantonte anëtarësimin në OKB e mekanizma tjerë ndërkombëtar.

Pra kam votuar kundër Marrëveshjes dhe produkteve që prodhon ajo edhe përshkak të mos transparencës. Nuk mora pjesë në votimin për Ligjin e Amnestisë, pasi nuk isha kundër ligjit, por isha kundër jo plotnisë së tij dhe politizimit të tij. Madje edhe mosvotimi ishte votë kunder Ligjit. Këto janë arsyjet e mosvotimit, por ka edhe të tjera që s’po i përmendi edhe përshkak të hapësirës”, është shprehur në Facebook, Krasniqi.

Më Shumë

24 vjet e 10 muaj burgim për Sylejman Ahmetin që vrau shokun për 20 euro borxh

Sylejman Ahmeti është shpallur fajtor për vrasjen e Shaip Krasniqit. Trupi gjykues në Gjykatën Themelore në Prizren, ka shpallur të hënën aktgjykimin dhe ka dënuar...

PSG nis bisedimet me yllin e United

PSG është e interesuar për të transferuar në “Parc des Princes” yllin e Manchester United, Marcus Rashofrd. Klubi francez e ka kërkuar anglezin që nga...

Lajmet e Fundit