-1.2 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Afër 25 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar që sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, në total numri i rasteve aktive me COVID-19 është 24,939.

Vetëm gjatë ditës së djeshme në vend si pasojë e COVID-19 kanë vdekur 18 persona teksa janë regjistruar 2 mijë e 295 raste të reja.

Kurse, numri total i dozave të administruara është 764 mijë e 775, ku me dozën e parë janë të vaksinuar 508 mijë e 540 njerëz, ndërsa me dozën e dytë 256 mijë e 235.

 

Më Shumë

33 vjet nga vendimi për Aksionin e Pajtimit të Gjaqeve

33 vjet më parë Myrvete Dreshaj, Have Shala, Adem Grabovci dhe Brahim Dreshaj dhe Lulëzim Etemaj e kishin marrë vendimin për të filluar Aksionin...

Punonte si picajol në Francë, arrestohet pas 17 vitesh vrasësi gjakftohtë i “Ndranghetas”

Policia franceze ka vënë në pranga një tjetër anëtar të “Ndranghetas”. Bëhet fjalë për Edgardo Greco, i cili ishte në arrati që nga viti...

Lajmet e Fundit