7.8 C
Prizren
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Mbappe pritet të zyrtarizohet sot si lojtar i Reali

Ylli francez, Kylian Mbappe, pritet që sot të zyrtarizohet si lojtar i klubit spanjoll, Real Madrid.

Klubi nga Madridi i ka bërë një ofertë të re Paris Saint-Germain, në vlerë prej 170 milionë euro plus 10 milionë, transmeton Klankosova.tv.

Presidenti i klubit francez, Al Khelaifi, pas shortit për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve donte të mbante pulsin dhe ta bënte të qartë se PSG nuk ishte as komode dhe as aspak e kënaqur me atë që bëri Real Madridi. Pa mohuar mundësinë e lamtumirës së lojtarit, ai tregoi zemërimin dhe neverinë e tij për gjithçka që ndodhi.

Më Shumë

Zelensky thotë se Ukraina nuk do të jetë kurrë një vend shkatërrimi

Presidenti i Ukrainës, është zotuar se vendi i tij “nuk do të jetë kurrë një vend shkatërrimi” dhe paralajmëroi për sulmet e vazhdueshme të...

Del në diskutim publik projektplani i punës së kryetarit të Prizrenit për vitin 2023

Në sallën e mbledhjeve të Kuvendit Komunal të Prizrenit është mbajtur konsultim publik me qytetarë për projektplanin e punës së kryetarit të Komunës së...

Moti për sot

Lajmet e Fundit