5.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Ajo

 

Flaka e saj e lodhur
Nga bredhjet poshtë e lartë
Po t’i dëgjon qeshjet edhe në heshtje
Po pa ia vyshkur shpresën.

Me flakë përsëri ka më të dashtë
Nga parvazi i yjeve diku në bebëze të syrit
Ka me të vjedh fshehtë me të dashuru
E me t’i lënë përsëri puthjet
Që kanë me të trishtu, kur ta kujtosh lumturinë.

ELONA POZHEGU

Më Shumë

Suharekë, 32 vjeçarja tenton t’i jap fund jetës

Një 32 vjeçare ka tentuar t’i japë fund jetës në Suharekë. Ajo ka konsumuar sasi të tepruar të medikamenteve dhe është dërguar në Spitalin Rajonal...

Skënderbeu i tragjedisë së Haxhiademit: Një tjetër pavdekësi, por e plagosur

Nga: Visar Zhiti Dua të marr ndër duar tragjedinë “Skënderbeu” të Etëhem Haxhiademit, ta shfletoj sërish e sërish, sidomos sot … Vit Skënderbejan, 555 vjet pavdekësi...

Lajmet e Fundit