14.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shkurt, 2024

“AKEA” ndihmon 15 familje skamnore të REA-së

dhurataAktivistët e OJQ “AKEA” në Prizren kanë siguruar pako ushqimore dhe nga një thes miell për 15 familje të komunitetit RAE, të jetojnë në kushte të vështira.

Gjatë shpërndarjes së ndihmave, aktivistët e OJQ-së “AKEA”, kanë vërejtur shumë familje që jetojnë në gjendje të mjerueshme në këto ditë të ftohta dimri.
“Apelojmë për solidarizim më të madh të qytetarëve me shtresat e shoqërisë që përballen më gjendjen e vështirë ekonomike si dhe përkujdesje më të madhe institucionale ndaj tyre”.
Shpërndarja e ndihmave është realizuar fal bashkëpunimit me Zyrën për Komunitete të komunës së Prizrenit./TV Prizreni/

Më Shumë

51 aksidente trafiku brenda 24 orëve në Kosovë, një me fatalitet

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se për 24 orë kanë ndodhur 51 aksidente në trafik, njëri prej të cilëve ka qenë me...

Rahovec: I dehuri rrah gruan dhe vajzën për motive xhelozie

Një burrë në Rahovec është arrestuar pasi në gjendje të dehur për motive xhelozie ka sulmuar fizikisht bashkëshorten dhe vajzën e tij. Sipas policisë, viktimat...

Lajmet e Fundit