15.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

AAK në Prizren,demanton emrat e “drejtorëve” të rinj

AAK-logoAleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) në Prizren, ka mohuar emrat që janë publikuar në media për drejtor të ri nga koalicioni AAK-LDD në përbërjen e “Qeverisë Muja III”.

“ Kryesia e AAK-së Dega në Prizren reagon ndaj këtij informacioni të pasaktë dhe mendon se kjo dezinformatë është një spekulim që sjell vetëm huti në mesin e anëtarëve të këtij koalicioni, kur dihet saktësisht se nga kryesia e këtij subjekti politik ende nuk është marrë asnjë vendim se kush mund të jenë emrat e katër drejtorëve të ardhshëm në qeverinë Muja dhe se çdo informacion tjetër që del nga cilido burim, por që nuk është informacion i dhënë nga kryetari i AAK-së dega në Prizren, ose nga zëdhënësi i kësaj partie, është informacion i pasaktë”.

“ AAK në Prizren ka qenë dhe do të jetë transparente ndaj mediave dhe nuk heziton në dhënien e informatave, por vetëm atëherë kur ka se për çka të flitet e jo të lëshojë dezinformata të tilla”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Sot varroset veterani i UÇK-së, Edip Celina

Organizata e Veteranëve të UÇK-së në Prizren ka njoftuar se sot do të bëhet varrimi i veteranit të UÇK-së,Edip Celina. Varrimi bëhet  me ikindi, në...

Liria pret Fushë-Kosovën në duelin e skuadrave të fundit në tabelë, formacionet zyrtare

Liria do të përballet me Fushë -Kosovën në kuadër të xhiros së 22-të në Albi Mall Superligë. Është një përballje mes dy skuadrave të fundit...

Lajmet e Fundit