12.8 C
Prizren
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Aksident i rëndë mes furgonit e traktorit në Prizren, një person dërgohet në QKUK

Një aksident trafiku mes një furgoni dhe një traktori ka ndodhur sot në Prizren, në fshatin Atmaxhë të Prizrenit.

Si pasojë e aksidentit, shoferi i traktorit ka marrë lëndime trupore dhe është dërguar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Rastin e kanë konfirmuar për Sinjalin edhe nga Policia e Kosovës dhe kanë thënë se deri te aksidenti ka ardhur nga mospërshtatja e shpejtësisë dhe mosfunksionimi i sistemit të pajisjeve për sinjalizime nga ana e traktorit

Më Shumë

Nagavci: Vitin 2023 do ta përmbyllim me 500 asistentë për fëmijët me aftësi të kufizuara

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka thënë se ora e parë e mësimit, ditën e premte i është kushtuar temës për personat me aftësi...

Bashkimi mposhtet përsëri, Prakuraitis ende pa fitore

Tashmë janë bërë katër ndeshje (2 në BIBL, 2 në Superligë), ndërsa trajneri i ri i Bashkimit Audrius Prakuraitis nuk ka shijuar fitoren me portokallezinjtë! Lituanezi...

Lajmet e Fundit