10.8 C
Prizren
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Aksident i rëndë në autostradën “Ibrahim Rugova”, vdes një person

Një person ka vdekur si pasojë e lëndimeve të marra në një aksident në autostradën “Ibrahim Rugova”, raporton Express

Rastin për Express e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj.

“Në orën 13:09 policia ka marrë informatën për një aksident trafiku në mes të dy veturave në autostradën “Ibrahim Rugova”. Nga ekipi mjekësor në vendngjarje është konstatuar se një person ka vdekur si pasojë e plagëve të marra në aksident. Për të tjerët ende nuk dihet shkalla e lëndimeve”, ka deklaruar Osmanollaj.

Lexues të Gazetës Express kanë dërguar fotografi nga vendi i ngjarjes, ku shihet se njëra nga veturat është rrotulluar dhe ka dalë nga rruga.

 

Më Shumë

Behgjet Pacolli i interesuar për të blerë Manchester United?

Sipas disa mediave britanike, ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka shprehur interesimin e tij për të blerë Manchester United nga familja Glazer-s. Pacolli shërbeu si...

Alber Qovanaj nga Prizreni, vdes aksidentalisht në Çagllavicë të Prishtinës

Alber Qovanaj nga Prizreni ka humbur jetën në një aksident në Çagllavicë të Prishtinës. Familjarët e të ndjerit kanë bërë të ditur se nesër do t’i...

Lajmet e Fundit