23.8 C
Prizren
E diel, 21 Korrik, 2024

Aksident i rëndë në Rrugën e Kombit, vetura përplaset me trafik ndarësen

Aksident i rëndë në Rrugën e Kombit, vetura me targa serbe përplaset me trafik ndarësen, lëndohen 5 anëtarët e një familje

Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Rrugën e Kombit, saktësisht në fshatin Gziq.

Një makinë me targa serbe ka dalë nga rruga dhe është përplasur me trafik ndarësen.

Si pasojë e këtij aksidenti janë lënduar 5 anëtarët e një familje, 3 fëmijë dhe çifti i bashkëshortëve.

Të lënduarit janë dërguar në spitalin e Rrëshenit, ndërsa gruaja ndodhet në gjendje të rëndë për jetën.

Familja ishte nisur për pushime. Policia ndodhet në vendin e ngjarjes, ndërsa paraprakisht dyshohet se shpejtësia dhe lagështia në rrugë kanë shkaktuar humbjen e kontrollit të automjetit./abcnews.al

Më Shumë

Kryetari Totaj fillon dëgjimet publike për buxhetin 2025

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka nisur seriën e dëgjimeve publike për hartimin e buxhetit të vitit 2025 me një vizitë në fshatin Reqan...

Malisheva nënshkruan memorandum bashkëpunimi me AKK-në

Një memorandum bashkëpunimi ndërmjet Agjencisë Kadastrale të Kosovës dhe Komunës së Malishevës është nënshkruar sot me qëllim të zbatimit të Ligjit për Kadastër dhe...

Lajmet e Fundit