21.8 C
Prizren
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Aksident në Suharekë, vetura godet një të mitur

Të shtunën në Suharekë ka ndodhur një aksident trafiku, ku një veturë ka goditur një këmbësor
Rasti ka ndodhur pasditen e së shtunës në fshatin Studenqan të Suharekës, bën të ditur policia.

I dyshuari derisa ishte duke e drejtuar veturën, në mënyrë të pakujdesshme ka goditur këmbësorin e mitur i cili ishte duke e kaluar rrugën.

Viktima për tretman mjekësor në Prizren pastaj edhe në QKUK, ndërkaq me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje./

 

Dioqeza Rashkë-Prizren: Armët u gjetën në oborr, nuk pati viktima brenda mureve të manastirit të Banjskës

Peshkopi Teodosije sot pasdite ka vizituar Manastirin e Banjskës, për t’u njoftuar për ngjarjet që kanë ndodhur në dhe rreth manastirit dje dhe sot. “Gjatë...

Afrona hedh poshtë thashethemet, tregon se nuk është ndarë nga i dashuri dhe se është shumë e lumtur

Afrona Dika është një personazh shumë i njohur për publikun tonë. Ajo u bë e njohur pas martesës me këngëtarin Blero, e pastaj edhe nga...

Fitorja e Kosovës

Lajmet e Fundit