7.8 C
Prizren
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

Allegri: Nuk dua një Juventus të bukur, por që fiton

Në prag të ndeshjes ndaj Salernitanës, trajneri i Juventusit, Allegri foli në konferencë për mediat. Strategu livornez përsëriti idenë e tij se ekipi duhet të fitojë dhe jo të luajë bukur.

“Ndaj PSG-së shohim anën pozitive që filluam të reagonim pasi pësuam golin e dytë. Ata janë një ekip shumë i fortë, por ne mundeshim të bënim diçka më shumë.

Unë jam i zemëruar sepse nuk dua një Juventus të bukur, por një Juventus që di të fitojë. Rezultati ka shumë rëndësi, dhe vetëm ai, nuk na duhet loja e bukur nëse nuk arrijmë të marrim pikë.

Duhet të përballemi ndaj çdo ekipi me seriozitetin e duhur, duhet vetëm të fitojmë, nuk më intereson loja e bukur”, tha Allegri.

Më Shumë

Fotografia e parë e nipit të Michael Jackson nga filmi biografik i ardhshëm

Filmi, me Jafar Jackson në rolin e mbretit të popit, do të shfaqet premierë më 18 prill 2025. Ai ka një ngjashmëri të jashtëzakonshme...

Drita fiton derbin ndaj Ballkanit, Malisheva sërish mposhti Prishtinën

Gara për titull të kampionit në Superligën e Kosovës në futboll është bërë edhe më interesante, pasi skuadra e Dritës e ka mposhtur në...

Vdekja e një heroi

Lajmet e Fundit