4.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Ambulanta në Prizren shndërrohet në deponi mbeturinash (FOTO)

Qendra e Mjekësisë Familjare në lagjen “Bajram Curri” të Prizrenit, ka marrë pamje tjetër duke u shndërruar në deponi të mbeturinave. Këtë e kanë thënë qytetarët që jetojnë në atë zonë, raporton Gazeta Sinjali.

Në disa fotografi të dërguara nga Sinjalizuesit shihet gjendja e mjerueshme e ambulantës në këtë lagje.

Sipas tyre, kjo QMF është shndërruar në një deponi mbeturinash dhe përkundër kërkesave të banorëve, Komuna e Prizrenit ende nuk ka marrë asgjë konkrete deri më tani.

Kurse, Gazeta Sinjali ka provuar disa herë të kontaktojë me zyrtarët e Komunës së Prizrenit, por të njëjtit nuk janë përgjigjur.

Më Shumë

Drejtqëndrimi yt

Sahit Osmani Ishe një hap a dy para vetes, Arrite ta njohësh të dijes lartësi. Padashur u gjete në shkretëtirën e gënjeshtrës, Nuk u mashtrove Nga përmasat e saj...

Gjyqtarët e Kushtetueses nuk do t’i nënshtrohen vettingut

Gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese nuk do t’i nënshtrohen vettingut, gjë të cilit do t’i nënshtrohen të gjithë gjyqtarët dhe prokurorët në vend. Mospërfshirjen e gjyqtarëve...

Lajmet e Fundit