16.8 C
Prizren
E diel, 14 Gusht, 2022

Anton Quni viziton Teqen e Sheh Salihut në Lugishtë të Hasit

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prirenit, Anton Quni, ka vizituar Teqen e Sheh Salihut në Lugishtë të Hasit.

Ai, është mirëpritur nga sheh Xhemajliu.

“Vazhdon tradita e mbështetjes për Lidhjen Demokratike të Kosovës, nga selia e sheh Salihut nga Lugishta, i cili ishte klerik, e patriot i madh i kombit shqiptar, ruajmë kujtimet më të mira për të, s’ka se si të jenë ndryshe pasardhësit e tij”, shkruan Quni.

Ai, në kuadër të fushatës zgjedhore, ka vizituar edhe disa fshatra të tjera të Hasit, ku ka shpalosur programin e tij.

Më Shumë

Dasma shqiptare në fshatin e banuar me boshnjak në Prizren bëhet lajm në “Reuters”

Dasmat shqiptare jo rrallë kanë marrë vëmendjen edhe të gazetave botërore. Një e tillë është bërë temë në agjencinë e lajmeve Reuters, e cila shkroi...

Shtëpia e Ukshin Hotit, vendi i kujtesës kombëtare

Shtëpia e intelektualit dhe atdhetarit të shquar, Hoti është shëndrruar në muze para disa vitesh. Ky i fundit vazhdon të jetë i zhdukur. Shtëpia e...

Lajmet e Fundit