13.8 C
Prizren
E hënë, 2 Tetor, 2023

Arbër Rexhaj, kandidat i Vetëvendosjes për kryetar të Prizrenit

Arbër-RexhajLëvizja Vetëvendosje! në Prizren, organizon sot procesin e brendshëm zgjedhor për kandidatin për kryetar të Prizrenit. Zgjedhjet fillojnë në ora 10:00.

Burimet e “PrizrenPress-it”, ndërkaq bëjnë të ditur se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje! në Prizren, Arbër Rexhaj, do të jetë kandidati i vetëm që do t’i nënshtrohet votës së brendshme për kryetar të Komunës. ”Arbër Rexhaj do të jetë kandidati i vetëm i Vetëvendosjes për kryetar të Prizrenit”, tregon burimi i “PrizrenPress-it”.

Anëtarët e Lëvizjes Vetëvendosje! në Prizren, do të votojnë në zyrat e Qendrës, ndërsa pika të votimit do të ketë edhe në fshatra. /PrizrenPress.com/

 

Prizren, shtyhet gjykimi ndaj të akuzuarit për grabitjen e mbi 13 mijë euro në dy filiale mikro-financiare

Për shkak se gjykata nuk ka prova se të dëmtuarit A.Z. dhe A.F., janë ftuar në mënyrë të rregullt, ka dështuar të mbahet shqyrtimi...

Komuna e Malishevës e gatshme për procesin e regjistrimit të popullsisë në Kosovë

Sot eshtë mbajtur mbledhja e parë e Komisionit Komunal të Regjistrimit të Popollsisë në Komunën e Malishevës, që kryesohet nga kryetari i Komunës, z....

Lajmet e Fundit