25.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Ardian Bakalli është personi që u shpëtua nga orteku në Brezovicë

Si pasojë e një orteku të borës në Brezovicë, një person ka humbur jetën si dhe një tjetër ka shpëtuar me ndihmën e një ekipi të shpëtimit që ndodhej në vendin e ngjarjes.

Klan Kosova ka mësuar se ekipi i shpëtimit ka arrit ta shpëtojë Ardian Bakallin pasi që e kishte zënë orteku i borës.

Ndërsa personi që ka humbur jetën është Arian Daci, djali i ish Kryetarit të Kuvendit, Nexhat Dacit.

Për t’u informuar më shumë lidhur me këtë ngjarje, klikoni në linkun e mëposhtëm.

Dënim unik me nga 12 vjet burgim për dy të akuzuarit për shpërthimin në Zhur, ku kishte vdekur një polic

Gjykata Themelore në Prizren ka shpallur aktgjykim dënues ndaj Iran Badallit dhe Arben Gashit, duke i dënuar me dënim unik me nga 12 vjet...

Ylli rrezikon të mbetet pa sponsorin kryesor për shkak të dhunës në Superkupë

Dhuna e shfaqur në turneun e Superkupës së Kosovës në basketboll rrezikon të ketë pasoja të mëdha për nikoqirin, Golden Eagle Ylli. Shaqir Palushi, që...

Lajmet e Fundit