25.8 C
Prizren
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Viktima në Brezovicë është djali i Nexhat Dacit

Personi që ndërroi jetë pasi ra një ortek bore në Brezovicë, është djali i ish-kryeparlamentarit Nexhat Daci, Ariani, njofton Klan Kosova.

Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar edhe Basri Shabani – nga policia e Kosovës.

Poashtu  Ilir Morina – Kryeshefi i agjencisë për mbrojtjen e mjedisit në Kosovës, tha se një person ka vdekur ndërkaq tjetri është shpëtuar nga një zyrtar i agjencisë.

Koloneli Aubrey Herbert, miku i madh i shqiptarëve

Më 26 shtator 1923, u nda nga jeta koloneli i nderuar dhe miku i madh i shqiptarëve, Aubrey Herbert. Kontributi i tij për Shqipërinë...

Statistikat tregojnë pse Mohamed Salah është një nga lojtarët më të mirë në botë

Mohamed Salah e ka nisur sezonin në mënyrë mbresëlënëse për Liverpool-in, por një statistikë është shfaqur pas fitores së të kuqve kundër LASK-ut që...

Lajmet e Fundit