15.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Maj, 2024

Ardian Gjini: A ka një njeri normal në PDK ta kuptoj se s’duam as të bisedojmë me ta?

ArdianGjini-aakPas raportimit të disa medieve se Hashim Thaçi mund të tërhiqet nga posti i kryeministrit, dhe ta nominoj dikë tjetër nga PDK-ja, vetëm e vetëm që të krijohet një qeveri gjithëpërfshirëse, ka nxitur edhe reagimet e para të përfaqësuesve të Bllokut LDK- AAK- Nisma.

Nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini ka thënë për Gazetën Blic se askush nga blloku në asnjë mënyrë nuk do të hyj në koalicion me PDK-në e Hashim Thaçit. Madje, ai ka qenë shumë i ashpër në deklaratën e tij, duke thënë se a “kuptojnë ata që nuk duam as të bisedojmë me ta”.
“A ka naj njeri normal në PDK me e kuptu se as nuk po duam të bisedojmë me ta”, ka thënë Ardian Gjini. /Gazeta Blic

Më Shumë

Historike: Atalanta fiton Europa League

Italianët kanë mposhtur Leverkusenin në finalen e Dublinit me rezultatin 3-0 duke siguruar trofeun e parë evropian në historinë e tyre Atalanta fiton Europa League...

Sot përfundon periudha shtesë e regjistrimit të popullsisë

Sot përfundon regjistrimi i popullsisë edhe për komunat në Kosovë të cilat kishin kërkuar shtyrjen e afatit për një javë në mënyrë që të...

Lajmet e Fundit