8.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Arrestohen katër persona në Rahovec, për drogë

Katër persona janë arrestuar në Rahovec, pasi që në veturën e tyre është gjetur substancë e dyshuar narkotike të llojit marihuanë.
Dy prej të arrestuarve janë të mitur,transmeton PrizrenPress

Raporti pa ndërhyrje e policisë

Njësiti policor ka arrestuar katër të dyshuar meshkuj K-shqiptarë, dy prej tyre të mitur, pasi që të njëjtit kishin tentuar të ikin me veturë patrullës policore.

Gjatë kontrollimit të veturës janë gjetur dhe konfiskuar dy qese me substanca të dyshuara narkotike e llojit marihuanë.
Me urdhër të prokurorit është konfiskuar vetura, ndërsa të dyshuarit pas intervistimit janë liruar në procedurë të rregullt.

Më Shumë

Nuk u dalin pagat mësimdhënësve, Kushaj: Jemi në pritje

Anëtari i Këshillit Grevist të Sindikatës së Bashkuar të Arsimit (SBASHK), Reshit Kushaj ka thënë se pagat e mësimdhënësve për muajin shtator ende nuk...

Policia shqiptoi 2060 tiketa në trafik

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka shqiptuar 2060 gjoba në trafik për 24 orë. "Aksident trafiku  me të lënduar 17, aksident trafiku me dëme...

Vranët dhe me shi

Lajmet e Fundit