4.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Arrestohet edhe një person lidhur me vrasjen në Prizren

Policia ka arrestuar edhe një person të dyshuar për vrasjen në një lokal në Prizren më 3 janar.

Një 31-vjeçar ishte vrarë dhe një tjetër ishte plagosur pas një konflikti në një lokal nate. I dyshuari kryesor për vrasjen është pronari i lokalit, Dibran Hoxha, që njihet me nofkën “Kobra”.

“Lidhur me rastin, është arrestuar edhe një i dyshuar mashkull kosovar. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje”, ka njoftuar policia lidhur me arrestimin.

Më Shumë

Raporti i FIFA-s: Transferimet në Shqipëri dhe Kosovë të ‘vakta’ dhe me shumë pikëpyetje

FIFA ka publikuar raportin më të fundit të saj të emëruar “Raporti i Transferimeve Globale”. Një publikim i përvitshëm i cili jep me detaje...

50 mijë kosovarë në pritje të pasaportës

Mbi 50 mijë qytetarë kanë aplikuar për t’u pajisur me pasaportë, që nga fundi i shtatorit e deri më tash.Ata nuk kanë arritur të...

Lajmet e Fundit