23.8 C
Prizren
E premte, 19 Korrik, 2024

Arrestohet kosovari i kërkuar me fletarrest ndërkombëtar

PoliciaKS-prangatNjë shtetas 21 vjeçar i Kosovës, i kërkuar me fletarrest ndërkombëtar për shkak të një grabitjeje të rëndë të kryer në Kosovë, është kapur në Linz të Austrisë.

Policia bën të ditur se ai është gjetur dhe arrestuar në një lokal të ushqimit të shpejtë në këtë qytet.

Siç raporton albinfo.ch, rreth orës 21.45 të të enjtes, me rastin e një kontrollimi rutinor të personave, policët e landit Oberösterreich kanë identifikuar kosovarin e përmendur.

Pas kontrollimit të detajuar, ata kanë gjetur te ai dhe e kanë konfiskuar, një letërnjoftimi të falsifikuar slloven, shkruan orf.at.

Me urdhrin e Prokurorisë Shtetërore personi i kërkuar është dorëzuar në burgun e Linzit.

Më Shumë

E goditi dera e hekurit, vdes trevjeçari në Rahovec

Një fëmijë trevjeçar ka vdekur në Rahovec pasi siç njofton policia, dyshohet se aksidentalisht një derë e hekurtë e mbështetur nga muri është rrëzuar...

Parcelimi, hapi i parë drejt funksionalizimit të Parkut të Biznesit në Prizren

Rreth 80 hektarë tokë, të destinuara për zhvillimin e bizneseve në komunën e Prizrenit, do të nisin parcelimin, për t`iu kthyer bizneseve. Kjo zonë...

Lajmet e Fundit