12.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Arrestohet një person në pikën kufitare të Vërmicës

Një person është arrestuar nga Policia e Kosovës në pikën kufitare në Vërmicë.

Kjo është bërë nën dyshimin për kalim illegal të kufirit.

Rasti ka ndodhur dje rreth orës  13:10

 

 

Sipas PK-së, i dyshuari nga Republika e Shqipërisë këmbë kishte kaluar ilegalisht kufirin për në Kosovë duke ju shmangur kontrollit policor.

I njëjti me rekomandim të ekipit mjekësor është dërguar në qendrën studentore në Prishtinë, në karantinë.

Më Shumë

Dramë në kufirin në Morinë: Policia gjuhet me armë nga disa persona

Policia e Shtetit informoi sot se në Morinë u godit një grup i strukturuar kriminal që organizonte dhe drejtonte një rrjet të trafikut ndërkombëtar...

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Asociation “Loyola–Gymnasium” ka shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj, për klasën e parë, të gjashtë dhe dhjetë . Konkurs Të dashur prindër dhe fëmijë,...

Moti sot me diell

Lajmet e Fundit