12.8 C
Prizren
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Arrestohet një person në Vërmicë pasi kaloi ilegalisht kufirin

Në pikën kufitare në Vërmicë, është arrestuar një person.

Policia e Kosovës njofton përmes raportit 24-orësh se është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar shtetas i Republikës së Shqipërisë, pasi që i njëjti ka kaluar ilegalisht kufirin.

“Me vendim të prokurorit, i dyshuari dërgohet në mbajtje”, njofton PK-ja.

Më Shumë

Patrioti nga Zhuri, ish i burgosur politik, kërkon lëmoshë Prizrenit (video)

Tasim Badallaj është një ish-patriot e i burgosur politik nga regjimi serb. Tash ai çdo ditë viziton kafenetë e Prizrenit dhe nga urtësia e tij...

Modriqi zgjedh Maradonën para Messit

Kapiteni i Kroacisë, Luka Modriq ka thënë se Diego Maradona është lojtari më i mirë në histori. Në këtë mënyrë anëtari i Real Madridit...

Pjetër Bogdanit

Lajmet e Fundit