11.8 C
Prizren
E enjte, 30 Mars, 2023

Arrestohet vëllau i Ministrit Buja, festoi me kallash

RameBuja-ministri arsimitLutfi Buja, vëllai i Ministrit të Arsimit, nuk i ka kursyer fishekët të martën në gëzimin familjar që është mbajtur në konakun e familjes së tij në fshatin Bujan të Lypjanit, raporton Koha Ditore.

Aty, ministri ka organizuar dasmën e dy djemve të tij që i ka martuar në të njëjtën ditë.

Policia e Kosovës ka ndërhyrë rreth orës 22 në këtë festë duke arrestuar të dyshuarin i cili me urdhër të prokurorit i është caktuar ndalimi policor prej 48 orësh.

Për vepër penale të gjuajtjes më armë, prokurorja e Prokurorisë Themelore të Prishtinës, Besa Krajku ka kërkuar paraburgim një muaj për të.

 

Më Shumë

Komisioni për Buxhet shqyrton gjendjen në TRUST dhe çështjen e guvernatorit

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere sot do të mbajë mbledhje.   Në këtë mbledhje do të ketë diskutim rreth Bordit Drejtues të Fondit të Kursimeve Pensionale...

Bien temperaturat, sot mot i vranët dhe me shi

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. Vranësirat vende-vende mund të sjellin riga të dobëta...

Lajmet e Fundit