15.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Arsenali me ofertë zyrtare për Zhegrovën

Arsenali ka dërguar ofertë zyrtare për yllin kosovar, Edon Zhegrovën.

Kështu ka bërë të ditur Drejtori i Futbollit në Artmotion, Arlind Sadiku, i cili bëri të ditur edhe shumën e ofertës.

“Mesfushori kosovar ka impresionuar klubin anglez këtë vit te Lille, disa muaj pas transferimit nga Baseli për 7 milionë euro”, ka shkruar Sadiku, njofton Klankosova.tv.

Kujtojmë se Zhegrova është transferuar në skuadrën franceze Lille nga Baseli ku shënoi 15 gola ndërsa një gol për Lille ku luajti gjysmë sezoni.

Më Shumë

1 prilli me diell dhe me vranësira të çrregullta

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se në ditën e parë të prillit do të mbajë mot me diell dhe me vranësira...

Erdogan thotë se Putini mund të vizitojë Turqinë në prill – tregon edhe arsyen e vizitës së presidentit rus

Presidenti Recep Tayyip Erdogan ka thënë se homologu i tij rus Vladimir Putin mund të udhëtojë në Turqi më 27 prill për të marrë...

Një gazetar ideal

Lajmet e Fundit