2.8 C
Prizren
E hënë, 4 Mars, 2024

“Bajram Curr” në Prizren, i zhgënjyer me mospërfundimin e punimeve të rrugës

rruga bajram currBanorët e rrugës “Tahir Sinani” në lagjen “Bajram Curri” në Prizren, janë të zhgënjyer për mospërfundimin në tërësi të rrugës së tyre.

Ata tregojnë se kjo rrugë është përuruar para tre vitesh,mirëpo nuk është përfunduar dhe shumë gjëra nuk janë vendosur.

Komuna e Prizrenit në këtë rrugë ka investuar 3.2 milionë euro. Ky projekt atëbotë i kishte gëzuar banorët e lagjes “Bajram Curri”,transmeton TV Prizreni

Edhe pse kanë kaluar tre vjet nga përurimi, në këtë rrugë nuk janë vendosë masat mbrojtës Ndriçimi publik është jashtë funksionit.

Nga aksidentet e shumta në këtë rrugë janë dëmtuar edhe shtyllat elektrike, të cilat më pas janë vjedhur

Zyrtarët e Komunës së Prizrenit, ndërkaq kanë hezituar të flasin për këtë çështje./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Dashuri e herezi

Enver SULAJ U gëzova shumë që s'të pashë sot pranë lumit Aty ku dikur sodisja pulëbardhat e harruara në fluturimin e tyre pafund. U gëzova shumë që...

Sulmon fizikisht gruan, arrestohet një burrë në Malishevë

Është arrestuar një burrë në Malishevë i cili dyshohet se ka sulmuar fizikisht një grua. Viktima ka pranuar trajtim mjekësor. https://prizrenpress.com/eli-edona-mobilieria-me-oferta-me-te-mira-ne-prizren/ “I dyshuari është arrestuar dhe pas...

Mish dhe ndryshk

Lajmet e Fundit