10.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Bajram Rexhepi: Ja çfarë më vodhën hajnat

BajramRexhepi-ministerIsh-ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi ka treguar për demolimin e banesës së tij që i është bërë ditë më parë nga disa persona.

Rexhepi në një prononcim për “Zërin” ka thënë se, ata që ia kanë thyer banesën në lagjen “Mati I” në Prishtinë kanë qenë hajna ordiner.

“Nuk kanë vjedh vetëm tek unë, por edhe në disa banesa tjera në këtë lagje. Problemi ishte se unë se kam aktivizuar alarmin dhe se kjo ishte pak edhe neglizhencë e jonë”, është shprehur ai.

Deri sa i është bërë demolomi në banesë, Rexhepi tregon se ai me familjen e tij ishin në qytetin e Mitrovicës.

“Dëme materiale mund të them se janë afro 3500 euro. Janë vjedh dy televizorë, një laptop, 1 Ipad , stoli të gruar dhe vajzës”. Kur është bërë vjedhja ne kemi qenë në Mitrovicë, ka thënë në fund Rexhepi.

Më Shumë

Prizren, hapen kurse trajnuese të zanatit të filigranit

Filigrani është një nga veprimtaritë më të vjetra në Kosovë, me prejardhje nga shekulli XV dhe që gjendet më së shumti në Prizren, raporton...

Dy pitbulla terrorizojnë një fshat të Suharekës, kanë mbytur disa qen të tjerë, askush s’e di kush i ka lëshuar

Në fshatin Budakovë të Suharekës, një qytetarë është ankuar në rrjete sociale, se dikush i ka sjellë dy qen mjaft të rrezikshëm të racës...

Lajmet e Fundit