13.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Baldedaj (AAK): Cilin rol duhet ta luajmë ne kur kryetari i Prizrenit nuk vjen në seanca e më pas na ofendon

Asamblisti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Prizren, Ilir Baldedaj, ka folur për debatin e sotëm që ndodhi në sallën e Kuvendit Komunal të kësaj komune për votimin e Planit për Parkun e Biznesit.

Baldedaj ka thënë se çdo seancë që kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, i ofendon asamblistët e Prizrenit e më pas i njëjti u kërkon ndihmë.

“Cilin rol duhet ta luajmë ne kur kryetari i Prizrenit nuk vije në seanca, ekzekutivi nuk përgjigjet në pyetjet që ne ua shtrojmë dhe do ta kisha votuar Planin për Parkun e Biznesit po të ishte në vitin e parë qeverisës”.

“ Nuk e votoj sepse është fundi i mandati dhe nuk dua t’ia vë barrë qeverisjes së ardhshme një cështje që është e jashtëligjshme”, është shprehur Baldedaj, njofton Klankosova.tv.

Më Shumë

Hoti: Të pezullohet përkohësisht akciza në naftë

Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka kërkuar të merren këto veprime që do e zbusin krizën në Kosovë.   “Për të ndihmuar qytetarët në përballje me...

Sot nis mësimi – pas një muaji grevë

Sot do të nis viti i ri shkollor 2022/2023 – me vonesë një muaj, pasi kishte grevë. Një grevë që ishte shpallur më 25 gusht...

Vranët dhe me shi

Lajmet e Fundit