2.8 C
Prizren
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Ballkani niset për Rumani, nesër përballet me Clujn

Kampioni i Kosovës në futboll, Ballkani ka udhëtuar sot në mëngjes drejt Rumanisë ku nesër (e enjte) do të përballet me Clujn.

Kjo sfidë zhvillohet në kuadër të rrethit të fundit në kuadër të Ligës së Konferencës. Ballkani është i fundit në tabelë me 4 pikë dhe pa gjasa për të ecur tutje, megjithatë arritja deri këtu dhe prezantimi në fazën e grupeve ka bërë që futbolli kosovar të jetë krenar me këtë prezantim.

Ndeshja Cluj – Ballkani luhet nesër nga ora 18:45.

Më Shumë

Prizren, Suharekë/ Goditen me veturë dy këmbësorë

Dy këmbësorë janë goditur nga veturat. Aksidenti i parë ka ndodhur në Prizren, kurse i dyti në Suharekë. Viktimat kanë marrë trajtim mjekësor. Fsh. Lubizhdë, Prizren 24.11.2022-16:25....

Iniciativa për tërheqjen e 30 për qind të mjeteve nga Trusti pritet të diskutohet nesër në Kuvend

Nesër (e mërkurë) në Kuvendin e Kosovës pritet të debatohet dhe më pas të merret një vendim nëse do të kalojë në Komisionin për...

Flamuri dhe qeni

Lajmet e Fundit