10.8 C
Prizren
E hënë, 4 Mars, 2024

Totaj inspekton asfaltimin e rrugës ‘Xhemë Gigollaj’

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj së bashku me bashkëpunëtorë ka vizituar punimet që po zhvillohen në rrugën “Xhemë Gigollaj”, ku është bërë shtrimi i shtresës së dytë me asfalt.

Kjo rrugë bën lidhjen e qytetit nga lagjja “Arbanë” me autostradën “Ibrahim Rugova”.

“Komuna e Prizrenit është e përkushtuar që ta përmisojë jetën e qytetarëve në çdo aspekt – nuk ndalon së realizuari projekte infrastrukturore në çdo rrugë të qytetit, periferisë dhe fshatrave”, thuhet ndër të tjera në njoftim. “Puna drejt vizionit për një Prizren të zhvilluar po vazhdon me intensitet të shtuar”./ PrizrenPress.com

Më Shumë

Basketbollisti i Bashkimit rikthehet në sallë, gjendja e tij është stabile (foto)

Basketbollisti i Bashkimit të Prizrenit, Terrance Ferguson është në gjendje të mirë, raporton Gazeta Enigma. Gjatë ndeshjes Bashkimi – Goldean Eagle Ylli basketbollitit të Bashkimit...

Në prag të “Epopesë së UÇK-së” kryetari Kastrati dhe OVL e UÇK-së vizitojnë shkollat e Malishevës që mbajnë emrat e dëshmorëve

Në prag të shënimit të “Epopesë së UÇK-së”, me iniciativë të degës së OVL të UÇK-së në Malishevë, sot, kryetari i Komunës së Malishevës,...

Lajmet e Fundit