6.8 C
Prizren
E premte, 2 Dhjetor, 2022

Xavi: Ta fitojmë Ligën e Evropës

Barcelona e mposhti në ndeshjen e fundit në Ligën e Kampionëve për këtë edicion Viktoria Plzen me rezultatin 4-2.

Trajneri Xavi Hernandez është shprehur i zhgënjyer për eliminimin nga kjo garë, por ka kërkuar që skuadra e tij tash ta fitoj Ligën e Evropës.

“Jam i lumtur për disa gjera, për të tjera jo. Negativ, pasi kishim kualifikimin në duar. Zhvilluam një ndeshje të mirë në Munchen, po ashtu edhe në Milano, por nuk arritëm ti shfrytëzonim rastet. Liga e Evropës? Objektivi është të shkojmë në finale dhe të fitojmë”, ka thënë Xavi.

Më Shumë

Të dielën borë në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se të dielën do të mbajë mot kryesisht i vranët. Sipas IHMK-së, të dielën parashihet të bie borë në viset...

Ulja e pagave për gjyqtarët dhe prokurorët, për katër ditë 188 seanca anulohen në Gjykatën e Prizrenit

Për katër ditë 188 seanca janë anuluar në Gjykatën e Prizrenit dhe degët e saj si pasojë e vendimit të Qeverisë për uljen e...

Lajmet e Fundit