19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Ballkani synon të vazhdojë ecurinë e mirë

Sot zhvillohet vetëm një ndeshje në kuadër të xhiros së nëntë në Superligën e Kosovës.

Ballkani do të përballet me Gjilanin, në derbin e kësaj jave.

Skuadra nga Suhareka pas dy fitoreve radhazi do të synojë që të vazhdojë ecurinë e mirë edhe ndaj Gjilanit.

Në anën tjetër “Skifterat” janë në formë të dobët, pasi në tri ndeshjet e fundit, kanë pësuar dy humbje dhe kanë barazuar një tjetër.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin e qytetit të Suharekës, me fillim nga ora 13:00.

Më Shumë

Zyrtare: Marsel Ismajlgeci largohet nga Ballkani

Marsel Ismajlgeci është i larguari i radhës nga kampioni në fuqi i Kosovës, Ballkani. Mbrojtësi shqiptar ishte i huazuar te kampionët e Kosovës nga skuadra...

Sot përurohet “Kalaja e UÇK-së” në fshatin Leskovec të Prizrenit

Sot, në orën 11:00, në Ditën e Çlirimit të Prizrenit, do të bëhet përurimi i “Kalasë së UÇK-së” në fshatin Leskovec. Kjo datë përkujton përvjetorin...

Lajmet e Fundit