30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Ban Ki-moon bënë thirrje për standarde të larta në zgjedhje

ban kimunSekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Ban Ki-moon ka përshendetur përparimin e arritur dhe vendosmërinë e të gjitha palëve për të garantuar zgjedhje të lira dhe gjithëpërfshirëse në Kosovë.

Nëpërmjet një deklarate ai u ka bërë thirrje të gjitha palëve që t’i përmbahen standardeve më të larta demokratike dhe të tregojnë respekt të plotë për vullnetin e votuesëve.

Më Shumë

Mesazhi i Tërnavës për Kurban Bajram: Është detyrë e jona që ta duam, ruajmë dhe ta mbrojmë atdheun tonë

  Mesazhin e Kurban Bajramit e mbajti myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, i cili tha se shprehja e atdhedashurisë në lutjet e përditshme është një...

Zbulohet data kur do të bëhet prezantimi i Mbappes në Real Madrid

Kylian Mbappe te Real Madridi është pa dyshim transferimi më i madh që ka ndodhur viteve të fundit në futboll. Ylli francez nuk e vazhdoi...

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit