19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Bardhyl Meta sulmon Vetëvendosjen

Bardhyl Meta”LDK nuk shkarravitet nëpër rrugë sikur Vetëvendosje. Ajo është performansë teatrale, ajo nuk është opozitarizëm”, ka thënë ai.Meta ka thënë se Vetëvendosje është bërë mish-mash i njerëzve aty, derisa kanë lëvizur edhe nga ideologjia e tyre. ”Aty është bërë një mish mash figurash…Ka pakjartësi ideologjike. I uroj sukses jo vetëm Ilir Dedës, edhe Avni Zogianit…”, ka thënë ai.

I sapoardhuri në LDK, Bardhyl Meta ka thënë se Partia e Isa Mustafës nuk bën veprime teatrale duke u shkarravitur nëpër rrugë. Sipas tij, LDK ka arritur në mënyrë të suksesshme të bëjë opozitën Qeverisë.

Meta ka thënë se LDK arriti t’ua shkurtoi mandatin për një vit Qeverisë së PDK’së.

“Është LDK që ia shkurtoi mandatin kësaj Qeverie”, ka thënë ai.

“Ai sot është Kryeministër në shkarkim dhe ka me dorëzu detyrën e tij”, ka thënë Meta, në emisionin InfoMagazinë të Klan Kosovës.

Më Shumë

Këngëtarja e njohur ndahet nga i dashuri i saj 30 vjet më i ri

Madonna është ndarë nga i dashuri i saj 35 vite më i ri. Kështu bëjnë të ditur mediat e huaja, gjersa thonë se kjo ndodhur...

Guardiola do të largohet nga Man City – katër kandidatët potencialë për ta zëvendësuar atë

Pep Guardiola pritet që të largohet nga Manchester City verën e ardhshme dhe klubi tashmë ka përpiluar listën e ngushtë prej katër kandidatëve potencialë...

Lajmet e Fundit